Green Warsaw Award
Podczas tegorocznego festiwalu Millennium Docs Againt Gravity po raz kolejny zostanie przyznana nagroda Green Warsaw Award i 3 000 euro dla najlepszego filmu o tematyce ekologicznej. Filmy oceniać będzie jury w składzie: Leszek Drogosz, Joanna Erbel, Paweł Średziński. Nagrodzie Green Warsaw Award towarzyszy na festiwalu sekcja filmowa Klimat na zmiany.
JURY
Leszek Drogosz
Zajmuje się realizacją zadań z zakresu zapewnienia bezpieczeństwa zaopatrzenia mieszkańców Warszawy w energię elektryczną, ciepło, gaz, wodę oraz odbiór ścieków, jak również zagadnieniami dotyczącymi ochrony klimatu. Całą dotychczasową pracę zawodową poświęcił Warszawie, zarządzając oraz nadzorując jednostki miejskie z sektora transportu, gospodarki wodnej, ciepła oraz gospodarki odpadami. Zaangażowany w realizację projektów z kilku dużych i średnich programów UE, w tym z Funduszu Spójności, związanych z odpowiedzialnym i zrównoważonym rozwojem miast. Doświadczony w długofalowej współpracy z organizacjami pozarządowymi, reprezentuje Warszawę w Grupie ds. Klimatu i Energii EUROCITIES, C40 Large Cities Climate Leadership Group, pełni funkcję Zastępcy Prezesa Zarządu Stowarzyszenia Gmin Polska Sieć „Energie Cites”. Przewodniczy miejskiemu Zespołowi ds. SEAP odpowiedzialnemu za wdrażanie „Planu działań na rzecz zrównoważonego zużycia energii w Warszawie w perspektywie do 2020 roku”, wynikającego z przystąpienia do inicjatywy Komisji Europejskiej Porozumienia między Burmistrzami. Jeden z pomysłodawców oraz Zastępca Przewodniczącego Zespołu ds. Ochrony Klimatu działającego przy Urzędzie m.st. Warszawy.
Joanna Erbel
Socjolożka, działaczka miejska, publicystka. Członkini Zarządu Koordynacyjnego Kongresu Ruchów Miejskich. Należy do inicjatywy Otwarty Jazdów i Targowa 2.0. Członkini Rady ds. budżetu partycypacyjnego przy Prezydent m.st. Warszawy. Bierze udział w pracach aktualizacji strategii rozwoju Warszawy – Warszawa 2030. Założycielka Fundacji Blisko działającej na rzecz wspierania rozwoju więzi lokalnych oraz promocji nowych rozwiązań w obszarze polityki mieszkaniowej. Po mieście zawsze porusza się rowerem.
Paweł Średziński
Działacz ekologiczny i społeczny. Od lat. 90 ubiegłego wieku bierze udział w akcjach na rzecz ochrony przyrody w Polsce i na świecie. Obecnie rzecznik WWF Polska, odpowiada za projekty związane z ochroną tygrysa malajskiego i Puszczy Karpackiej. Zwolennik pracy terenowej. Jego marzeniem jest utworzenie Turnickiego Parku Narodowego.