Debata: Jak YouTube kształtuje kreatywność po filmie „Thru You Princess (Presenting Princess Shaw)”

kino Luna
14.05.2016, 14.50

Wprawka na pianinie grana przez kilkuletnią dziewczynkę, perkusyjne solo bębniarza amatora, gitarowy rif w wykonaniu podstarzałego rockmana. Plus magnetyczny wokal czerwonowłosej dziewczyny z Nowego Orleanu. Wszystko to pocięte, zmiksowane, zapętlone. Z kakofonii urwanych fragmentów wyłania się utwór, który od razu staje się hitem. Kutiman, izraelski muzyk i producent, używa znalezionych na YouTube filmików jak instrumentów, za pomocą których komponuje swoje utwory. Z milionów wrzuconych do sieci filmów wyławia fragmenty, które zlepia tworząc zupełnie nową jakość. „Throu You Princess (Presenting Princess Shaw)” to opowieść o niezwykłym spotkaniu Kutimana z wokalistką Princess Shaw odnalezioną pośród tysięcy innych dziewczyn, które wrzucają na YouTube swoje piosenki i wyznania nagrywane telefonem komórkowym. Do tego spotkania nie doszłoby, gdyby nie YouTube.
Podczas towarzyszącej filmowi debaty postaramy się przybliżyć fenomen budowania youtubowej popularności i wykorzystania tego medium w artystycznej twórczości.

W debacie udział wezmą:

Cezik – wokalista, multiinstrumentalista, kompozytor, jeden z najbardziej znanych polskich youtuberów, autor projektu KlejNuty, w którym w zabawny sposób przerabia znane utwory i miksuje wypowiedzi znanych osób.

Maciek Budzich – autor bloga o mediach, marketingu i internecie mediafun.pl. Pasjonat, obserwator i komentator nowych mediów, niestandardowych działań reklamowych, nowych technologii oraz ich zastosowania w budowaniu marki, wizerunku, promocji firmy i przedsiębiorczości.

Prowadzenie:
Sylwia Kawalerowicz – redaktorka naczelna magazynu „Aktivist”.

Debatę poprzedzi projekcja filmu, która rozpocznie się o godzinie 13.30.

Partner: Aktivist

Wydarzenie współfinansowane ze środków Miasta Stołecznego Warszawy