Warsztaty międzypokoleniowe | Pokaz filmu „Poza modą”, rozmowa i warsztaty „Upcykling ubrań”

kino Iluzjon
15.05.2016, 12.30

Żyjemy w świecie, w którym na niespotykaną dotąd skalę produkujemy i gromadzimy ogromną ilość przedmiotów, nie zastanawiając się nad ubocznymi skutkami tego procesu. Po filmie chcemy pozmawiać o tym, w jaki sposób my – konsumenci, możemy wspierać ekologiczną modę w Polsce. Następnie odbędą się warsztaty, które będą pierwszym krokiem do zmiany naszych codziennych nawyków. Zamiast kupować wciąż nowe ubrania możemy przerabiać te, które już mamy! Podczas warsztatów poznamy pierwsze kroki w szyciu na maszynie oraz proste sposoby Do-IT-Yourself w ozdabianiu ubrań. Warsztaty organizowane są we współpracy z UltraMaszyną, która prowadzi kursy szycia, w swojej pracy pokazuje, jak ważna w naszym życiu jest zdolność do samodzielnego tworzenia, umiejętność naprawiania i przerabiania ubrań.

W rozmowie po filmie oraz warsztatach wezmą udział:

Anna Paluszek – z Fundacji Kupuj Odpowiedzialnie

Ewa Wójcik – pomysłodawczyni i współwłaścicielka Akademii Szycia UltraMaszyna, absolwentka projektowania ubioru na łódzkiej ASP.

Prowadzenie:

Ola Bąkowska – absolwentka Projektowania Ubioru na Łódzkiej ASP, prowadzi blog o etycznej modzie i projektuje ubrania z materiałów organicznych i recyklingowych www.olabakowska.com