Warsztaty międzypokoleniowe | Pokaz filmu „Bracia”, rozmowa i warsztaty „Zwykłe życie to też temat”

kino Iluzjon
21.05.2016, 13.00

Aparaty w telefonie i Social Media sprawiły, że robimy na co dzień bardzo dużo zdjęć, a z drugiej strony przywiązujemy do codziennej fotografii mniej uwagi, zwłaszcza, jeśli chodzi o jej archiwizowanie. Po filmie porozmawiamy o tym, co możemy zrobić z coraz większą ilością zdjęć, które gromadzimy, czym jest fotografia dnia codziennego i dlaczego warto być bardziej uważnym przy jej wykonywaniu.

Następnie odbędą się warsztaty, na których przeanalizujemy archiwa z telefonów, zdjęcia z Facebooka, Instagrama. Porozmawiamy o tym, w jaki sposób założyć bloga fotograficznego, o teksie – czy jest ważny i dlaczego, zastanowimy się nad podpisami zdjęć. Na koniec wykonamy albumy, które będą czymś pomiędzy tradycyjnym domowym albumem ze zdjęciami a pierwszą publikacją uczestników naszych warsztatów.

Prowadzenie:

Marta Mach – redaktorka naczelna magazynu „Zwykłe Życie”

Karol Grygoruk – fotograf, dokumentalista. Absolwent Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych UW oraz Instytutu Twórczej Fotografii w Opawie. Publikuje w magazynach „Vice”, „I-D”, „Noisey”, „Zwykłe Życie”, „Elle”, „Exklusiv” i innych, pracował m.in. dla: Levi’s, Vans, Nike, Sony BMG.