Warsztaty filmowe dla dzieci „Robię OKI-DOKI!”

kino Iluzjon
21.05.2016, 13.00

Dzieci są doskonałymi obserwatorami świata, chcemy wykorzystać ich naturalne zdolności i pobawić się w dokumentowanie rzeczywistości.

Warsztaty będą składać się z kilku części: „Wrażliwe spojrzenie” (dzieci będą miały okazje zobaczyć fragmenty krótkometrażowych filmów dokumentalnych Polskiej Szkoły Dokumentu oraz współczesnych filmów dokumentalnych dla dzieci); „Dokumentalista – kto to taki?” (pozmawiamy o tym, jak pracuje dokumentalista); „Jak to się kręci?” (pokażemy podstawy działania kamery oraz podstawy pracy z ruchomym obrazem). Następnie przejdziemy do części praktycznej: „Ja i świat w obiektywie” (uczestnicy będą realizować jeden z wybranych tematów w obrębie Kina Iluzjon, następnie wspólnie obejrzymy to, co udało się zrealizować).

Warsztaty poprowadzą edukatorki z Grupy Dziki Bez: Anna Bystrowska – fotografka, absolwentka Wydziału Sztuka Mediów na warszawskiej ASP oraz Anna Kasperska – reżyserka, studentka Szkoły Wajdy, absolwentka Wydziału Sztuka Mediów na warszawskiej ASP.

W warsztatach mogą brać udział dzieci w wieku 7-12 lat. Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność przyjścia na warsztaty. W tym samym czasie będą odbywać się warsztaty dla dorosłych