Koncert The Wood Brothers

Café Kulturalna
21.05.2016, 22.00

The Wood Brothers to niepowtarzalna mieszanka bluesa i folku z dźwięcznymi i inteligentnymi tekstami. Trio składa się z braci Chrisa i Oliviera Woodów, oraz multiinstrumentalisty Jano Rixa. Chris Wood zdobył sławę jako jeden z najwybitniejszych współczesnych kontrabasistów i członek wiodącego zespołu jazzowego – Medeski Martin & Wood.

Nowy album The Wood Brothers zatytułowany „Paradise” to gorzko-słodki poemat muzyczny na temat amerykańskiego snu i społeczeństwa, które tym snem żyło i nadal go śni. Poszukiwanie bliskości w świecie, w którym ludzkie relacje stają się wirtualne i odległe, staje się motywem przewodnim płyty.

Magazyn Rolling Stone o albumie napisał: „pomimo, iż muzycy wciąż nie są skorzy aby dostosować się do ram konkretnych stylów muzycznych, album (Paradise) jest perfekcyjnie spójnym amalgamatem dźwięków”.

Podczas festiwalu Millennium Docs Against Gravity pokażemy film dokumentalny „I Am the Blues” – melancholijną podróż do korzeni bluesa, do głębokiego południa USA. To właśnie tam pośród bagien Missisipi rozbrzmiewa tradycyjny blues, nadal grany przez często nieznane legendy gatunku. Gatunku, który stał się ojcem większości współczesnych nurtów muzycznych.

Wydarzenie współfinansowane ze środków Miasta Stołecznego Warszawy